چگونه کولر گازی تقلبی و اصلی را از یکدیگر تشخیص دهیم؟

 چند وقتی است که با توجه به قیمت‌های بالای کولرهای گازی در بازار و نمایندگی‌ها رسمی، کولرهای گازی تقلبی به علت قیمت مناسب‌ترشان از نمونه‌های اصلی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در این میان با توجه به هزینه‌ای که برای کولرهای گازی می‌پردازیم، باید نسبت به روش‌های تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی آگاهی کامل داشته باشیم.

وبلاگ حامی گلدن این بار قصد دارد تا در این مقاله شما را با روش‌های تشخیص کولر گازی تقلبی و اصلی از یکدیگر آشنا کند. 

پس با ما در مقاله “راهنمای تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی” همراه باشید تا به صورت صحیح هرآنچه که لازم است در زمینه شناسایی کولر گازی اصلی از تقلبی با کمک نام، سریال و کد، اینوتر و غیره بدانید و در اختیارتان قرار ‌دهیم. کولرهای تقلبی به دلیل کیفیت پاین‌ترشان نسبت به نمونه‌های اصلی، در زمانی کوتاه شما را مجبور به تماس با یک مرکز تعمیر کولر گازی، خواهند کرد.

کولرهای گازی تقلبی کیفیت لازم را نسبت به هزینه‌ای که شما پرداخت می‌کنید، ندارند. از طرفی دیگر این کولرها، گارانتی معتبری نداشته و در صورت بروز مشکل پس از خرید و تحویل کالا، شرکتی پاسخگوی آن نیست و اغلب شرکت‌های خدمات پس از فروش از این کولرها حمایت نکرده و شما با دردسرهای بزرگ‌تری مواجه می‌شوید. در این بخش مقاله قصد داریم که روش‌های تشخیص کولر گازی تقلبی و اصلی را با یکدیگر بررسی کنیم:

شناسایی کولر گازی اصلی و تقلبی از روی نام

افرد سودجو اغلب برای جعل نام و مدل کولرهای گازی تقلبی تغییرات خاصی را اعمال نمی‌کنند و با توجه به اینکه هر روز مدل‌های جدید از کولر گازی به بازار عرضه می‌شود، کولر گازی‌های تقلبی همچنان نام یکسانی دارند. حتی گاهی متقلبان از نام “DC inverter” برای تقلب بیشتر در برند اجنرال  و برند های دیگر استفاده می‌کنند. در حالیکه این برند کولرهای گازی اینورتردار نداشته و یا بسیار نایاب هستند.

کولر گازی های اینورتر دار دارای برد اصلی اینورتر برای کاهش مصرف برق است که 50 تا 70 درصد در کاهش مصرف انرژی به شما کمک می کند کولر گازی های اینورتر دار موجود در بازار که از کیفیت مناسب بهره مند است میتوان به برند جی پلاس، یونیوا، توشیبا، ایوولی، جنرال مکس، اشاره کرد

 شناسایی کولر گازی اصلی و تقلبی از روی سریال و کد

یکی دیگر از روش‌های تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی، توجه به سریال و کد کولر گازی است. کولرهای گازی اصل شرکت‌های معتبر، محصولاتشان دارای شماره سریال اختصاصی کارخانه و مدل مشخص هستند. به گونه‌ای که شما می‌توانید به راحتی حین خرید کولر گازی با توجه به سریال و مدل دستگاه، محصول را در سایت،‌ به راحتی ببینید. در حالیکه کولر گازی‌های تقلبی دارای سریال و مدل با یک حرف یا عدد اضافه‌تر یا کمتر هستند و شما قادر نیستید با زدن سریال و کد، کولر گازی را در سایت اصلی پیدا کنید.

 شناسایی کولر گازی اصلی و تقلبی از روی مدل

تغییر برند کولر گازی بی‌کیفیت به یکی از برندهای معتبر و یا تغییر برچسب کولرها از جمله کارهایی است که افراد متقلب از نداشتن دانش فنی خریداران سوء استفاده کرده و کولرهای گازی بی‌کیفیت را به جای کولرهای باکیفیت به مردم می‌فروشند.

 شناسایی کولر گازی اینورتر از کولر معمولی با استفاده از برچسب فنی

توجه به برچسب فنی کولرهای گازی یکی دیگر از روش‌های تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی است. تمامی مدل‌های کولرگازی دارای برچسب روی بسته بندی و پنل و موتور کولر گازی هستند. برچسب حاوی اطلاعات دقیقی از قطعات و اجزای کولر گازی، میزان برق مصرفی، مدل دستگاه، نوع گاز مبرد، نوع کمپرسور و کشور سازنده کولر گازی است. حتی شما می‌توانید براساس سریال و مدلی که روی برچسب نوشته شده، کولر گازی را از سایت اصلی جستجو کنید.

برچسب کولرهای گازی اینورتر دار، دارای تفاوت‌های عمده‌ای با کولر گازی‌های معمولی هستند که می‌توان با کمک آنها متوجه شد که کولر گازی اینورتردار است یا خیر!

این اطلاعات عبارتند از:

  • عدد جریان آمپر در کولرهای گازی اینورتر ۳.۲ خواهد بود در حالیکه در کولرهای گازی معمولی حدود ۱۲ آمپر است.
  • گاز مبرد کولرهای گازی از نوع R410a است در حالیکه کولرهای معمولی گاز مبردشان R22 است.
  • دمای جوش گاز کولرهای گازی اینورتر نوع R410a، منفی ۵۲ سانتی‌گراد است، در حالیکه دمای جوش گاز مبرد مدل R22، منفی ۴۱ درجه سانتی‌گراد است. (دمای جوش نشان دهنده بازدهی کولرهای گازی است که هرچه بیشتر باشد، کولر گازی محیط را سردتر می‌کند.)
  • کمپرسور کولرگازی اینورتر و معمولی با یکدیگر متفاوت است. میزان آمپر کولر گازی اینورتر، یک چهارم کولر گازی معمولی، کار می‌کند.
  • قیمت، هزینه تعمیر و سرویس کولرهای گازی اینورتر بسیار بیشتر از کولرهای معمولی است.
  • هزینه برق مصرفی کولرهای گازی اینورتر بسیار کمتر از کولرهای گازی معمولی است.

شناسایی کولر گازی اصلی و تقلبی از روی نحوه کارکرد

عملکرد کولرهای گازی تقلبی در گذر زمان کاهش پیدا می‌کند. در کنار تفاوت فاحش قیمت کولرهای گازی اصلی با نمونه‌های تقلبی آنها، بازدهی پایین‌تر، مصرف برق بیشتر، خراب شدن کولر گازی در مدت کوتاه پس از مصرف و یا تعویض قطعاتش، همگی نشان از تقلبی بودن محصول دارد.کولر گازی های تقلبی بسیار بی کیفیت و عمر کوتاه بسیار پایینی دارند شما برای خرید کولر گازی اصلی میتوانید با مشاوران فروش مجموعه حامی گلدن تماس بگیرید.

 تشخیص گارانتی اصلی کولر گازی

تشخیص گارانتی اصلی کولر گازی یکی دیگر از روش‌های تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی است. به منظور بررسی اصالت گارانتی باید شماره سریال شرکت ارائه دهنده خدمات را در سامانه شماره ملی اداره ثبت شرکت‌ها، بررسی کنید یا اینکه شماره شناسه کالای قید شده بر روی کارتون کولر گازی را در سامانه جامع تجارت ایران وارد کنید و استعلام اصالت دستگاه را بگیرید.

 نکته بعدی اینکه شرکت‌های اصلی، شماره تماس و وبسایت خود را روی برچسب کالا نصب می‌کنند. این شرکت‌ها دارای هولوگرام خاصی هستند که به راحتی می‌توان از شرکت‌های تقلبی آنها را تشخیص داد.کولرهای گازی بی‌کیفیت و تقلبی حتی گاهی بدون نام و برچسب سازنده و به قصد فریب مردم وارد کشور می‌شوند و به نام برندهای معتبر توسط افراد سودجو بسته بندی و فروخته می‌شوند. 

در اینصورت بعد از مدت کوتاهی قطعات مهمی مثل کمپرسور کولر و پنل داخلی آن دچار خرابی می‌شود.پس بنابراین در خرید کولر گازی بسیار دقت فرمایید و بخاطر هزینه کمتر به افراد سود جو اجازه گول زدن خودمان را ندهیم مجموعه حامی گلدن با نیم قرن سابقه و فعالیت و واردات دستگاه های تهویه مطبوع هوا در نظر دارد در حوزه فروش دستگاه های تهویه مطبوع هوا صادقانه در کنار شما همراهان گرامی باشد و شما را در راستای خرید کولر گازی با کیفیت و اصلی همراهی کند امیدواریم مجموعه ما بتواند در این مسیر برای جلب رضایت شما مشتریان گرامی تمام تلاش خود را بکند تا شما مطلوب ترین خرید را در مجموعه تجربه کنید.